Interior Apartament 2

Koncept

planimetri

realizimi

informacion shtesë

Vendndodhja: Liqeni i Tiranës
Sipërfaqe: 95 metra katrorë
Viti i realizimit: 2013

disa fjalë

Nje cift i ri ,ekspresiv , energjik …. kerkon te ta lexoje kete ne cdo kend te ambientit te tyre. Sapo hyn ne apartament te godet fasada …..shume domethense….me nje pamje gazete. Shume e guximshme por e pozicionuar perfekt , duke maskuar dollapin me te rremujshem te shtepise , ate te hyrjes ku cdokush hyn dhe i le sendet personale pa e vene re. Jane perdorur linja te drejta dhe te thjeshta, materiale me shkelqim dhe elemente modern. Salloni monokrom goditet me nje te verdhe te forte , dhe shkrihen ne te elemente fantastike funksionale dhe estetike. I tille eshte oxhaku modern , minimalist me bioetanol. Nje oxhak qe i vendosur per atmosfere dhe i mbeshtetur ne nje detaj akoma me te spikatur e te guximshem sic eshte nje faqe e gjithe e veshur me gur te zi. Guri ne fortesine e tij jep shkendijen e bazes se jetes, driten, e cila eshte realizuar mrekullueshem. Nje ambient ne apartament Liqeni Tirana ku nuk mungon detaji apo atmosfera. Ndricimi eshte i gjithi i realizuar me spote apo ndricim te fshehte dhe abazhuri tradicional ne koken e krevatit eshte zevendesuar embel ne veshjen e kokes se krevatit. Pasqyrat gjenden ne te gjitha shtepite, dhe nese kohe me pare perdoreshin si objekte funskionale, gjithmone e me shpesh ato po behen protagoniste dhe element dekori per ambjentin e shtepise. Dhe ajo qe do ta enderronin thuajse te gjitha femrat eshte garderoba. Ne kete apartament gjejme nje dhome fantastike ku jane pozicionuar shume bukur githcka. Jane menduar per te vendosur te gjitha rrobat dhe aksesoret ne hapesirat e tyre perkatese. Gjithashtu ne nje kend eshte edhe tavolina e tualetit me aksesore bizhuterish.